O mnie

Rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Autor kilku książek podróżniczych i strony www.ku-sloncu.org

Dwukrotny laureat nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku).

Jeżeli nie pisze to prowadzi  warsztaty etnograficzne dla szkół, współtworzy fundację Szkoły Na Końcu Świata oraz zabiera ludzi w świat głównie do Iranu i Indii.

Stały współpracownik magazynu KONTYNENTY.

Od 2010 roku mieszka w Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Gdyby ktoś chciał posłuchać Godzinę Prawdy nagraną w Trójce z Michałem Olszańskim w maju 2015 to zapraszam na [audioplayer file=”http://www.ku-sloncu.org/audio/Godzina-prawdy-trojka.mp3″] lub
stronę Polskiego Radia

Podróżuje i pisze (kiedyś bardziej do szuflady) od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”.

Przygoda z pisaniem książek zaczęła się od samotnej wyprawy po Chinach i półwyspie indochińskim na zwykłym, chińskim rowerze. To właśnie za tę podróż Robb otrzymał swojego pierwszego Travelera. Do tej pory ukazało się SIEDEM książkek autorstwa Roberta „Robba” Maciąga: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę; Rowerem w stronę Indii, Podręcznik Przygody Rowerowej, Tysiąc Szklanek Herbaty, Dobków: Wyspa oraz Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach oraz TukTukCinema. Właśnie za Szklanki , Robb otrzymał drugiego Travelera , Nagrodę im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w Konkursie Książka Podróżnicza Roku MEDIATRAVEL 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Magellana.

 

Właśnie ukazała się moja najnowsza książka – TukTukCinema, czyli historia o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze i Bolku i Lolku.