Książki

Czasem aż trudno sobie wyobrazić, że od rozpoczęcia naszej rowerowej podróży Jedwabnym Szlakiem mija właśnie 8 lat. Niby to parę dni temu, ale patrząc na Bliski Wschód to jakby bardzo, bardzo dawno temu.

Mieliśmy szczęście poznać Syryjczyków zanim ich świat się rozpadł a Europa zaczęła się ich bać. Mieliśmy szczęście, że dużą częścią książki jest właśnie Syria. Wspomnienia z kraju gościnności.

Dlaczego Tysiąc Szklanek Herbaty wychodzi po raz drugi? Z prostych, praktycznych powodów – jej pierwsze wydanie, nagrodzone nagrodą Travelera przez National Geographic już dawno temu się wyprzedało a ciągle i wciąż ktoś o nie pyta. Tym razem zmieniłem okładkę, dodałem 40 stron, które do pierwszego wydania się nie zmieściło, i wstawiłem 80, zupełnie nowych fotografii.

Bo Tysiąc Szklanek Herbaty jest dla mnie ważną książką.

Historycznie, rowerowo i czysto prywatnie.

Jeśli chcesz ją mieć na własność, z dedykacją, to zajrzyj TUTAJ

 

tuktukcinema-okladka
Kiedy w 2013 roku Robb Maciąg jechał do Nepalu, by pokazać dzieciom z małej szkoły na końcu świata kreskówki z Bolkiem i Lolkiem, a także przygody Reksia, nie myślał, że ten projekt rozwinie się w znacznie dłuższą i ciekawszą przygodę. W 2015 roku, jadąc na indyjskim skuterze trasą wzdłuż świętego Gangesu, tworzył jednoosobowe kino objazdowe i w ciągu miesiąca wyświetlał polskie kreskówki, gdzie tylko się dało.

I właśnie o tym jest ta książka.

 

 

 

wakacje-na-dwoch-kolkach-okladkaHenryka Sytnera Wakacje Na Dwóch Kółkach to ksiązka napisana wspólnie z Henrykiem Sytnerem, dziennikarzem radiowej Trójki. To historia jedynego takiego konkursu w Europie. Konkursu trwającego nieprzerwanie od 1970 roku. Pisanie tej książki to 80+ wywiadów i półtora roku ciężkiej pracy. Warto było.

 

 

 

 

 

Tysiąc Szklanek Herbaty to książka z 2012 roku opowiadająca o spotkaniach, wspaniałej życzliwości i gościnności ludzi mieszkających wzdłuż tego historycznego szlaku.

Książka wydana jest w trochę innej formie „niż zwykle” i dzięki temu udało się wspaniale wyeksponować fotografię.

Blog z tej podróży znajduje się TUTAJ
Książka dostępna także jako audiobook.

Podróżnicza książka roku festiwalu MadiaTravel, wyróżniona w konkursie Magellana
oraz nagrodzona Travelerem National Geographic 2012!

 

Książka (DWA wydania) pełna opowiadań z drogi (9 różnych autorów), kilku opisów fantastycznych tras rowerowych i wszystko to co przyda się przed i w trakcie wyjazdu.

Jak się wyspać, gdzie się umyć itp, a wszystko to pod trochę prześmiewczym tytułem „podręcznika”.

 

 

 

 

 

(roboczy tytuł: Świat jest pełen dobrych ludzi) to książka podobna w treści i duchu do Tysiąca Szklanek Herbaty.

Tym razem jest to opowieść o południowej drodze do Indii i jej mieszkańcach.

Nie ma tu zbyt wielu opisów zabytków lecz tradycyjnie już obfituje w opisy spotkań z muzułmańską życzliwością, hinduskimi kolorami i wielkimi górami.

Strona poświęcona książce znajduje się TUTAJ

 

 

Roboczy tytuł: Ptak Złotego Wiatru) to opowieść o samotnej podróży prze Chiny i półwysep Indochiński. Jest to wyjątkowa książka gdyż pisana była w wyjątkowej sytuacji. Nagły rozwód stał się impulsem do samotnej podróży. Jest to książka bardziej psychologiczno podróżnicza niż reportażowa.

 

 

 

 Autorów jest aż siedemnastu, a każdy z nich ma inny sposób na poznawanie świata i opowiadania o nim. Dlatego  czasem jest śmiesznie, a czasem poważnie. Niektórych z nich poznaliście na Peronie Czwartym, ale i tak książkowe opowieści Was zaskoczą.

Robb Maciąg przygotował tekst o Pakistanie, i choć już o nim nieraz pisał i opowiadał, to znów niejednego powinien zaskoczyć. Andrzej Muszyński daje nam natomiast nieco refleksyjną lekcję podróży po rubieżach Ukrainy i Rosji. Grzegorz Król pisze o tym jak ciekawa jest nuda, gdy płynie się barką przez Sudan.

Książkę można zamówić TUTAJ

 

 

„Moją pasją jest wyciąganie ludzi z domów” – mówi Marek Tomalik, duch opiekuńczy tej książki, a potem – wraz z jej autorami – porywa nas w długą podróż przez drogi i bezdroża kontynentów.

Pieszo, konno, traktorem, dwupłatowcem, rowerem, motocyklem czy niesamowitą pakistańską ciężarówką. Na lądzie, w powietrzu, pod wodą…

Bohaterowie to ludzie zarażeni bakcylem przygody, nietuzinkowi, otwarci na świat, pełni dobrej energii i fantazji. W pasjonujący sposób opowiadają o najpiękniejszych, najdziwniejszych i najgroźniejszych zakątkach Ziemi oraz o swych najbardziej „pojechanych podróżach”.

Robb jest autorem jednego opowiadań.

 

 

 

 

 

Rowerem. Antologia literatury polskiej.

Zebrane i przygotowane przez Kazimierza Mrówkę.

Obok B. Prusta i Pita Blamy – Robb we fragmentach Ptaka Złotego Wiatru czyli pierwowzoru Rowerem przez Chiny …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ile jest trzy plus 3 (słownie)